Yaşlılara odaklanan karma bir gerçeklik girişimi olan Rendever, Alcove’u AARP’den satın aldığından, VR reşit oluyor

Yaşlı insanlar tipik olarak en son teknolojiyi erken benimseyen kişiler olarak düşünülmez, ancak bu trende karşı çıkmak isteyen, yaşlı tüketicilerin özel ihtiyaçlarını karşılamak için onlara VR gibi yeni hizmetler sağlama fırsatına güvenen yeni girişimler var. Bugün, alandaki en büyük girişimlerden biri olan Rendever, işini genişletmek için bir satın alma duyurusu yapıyor. Yaşlıların kendilerini daha az yalnız hissetmelerine yardımcı olmak için tasarlanmış sanal gerçeklik deneyimleri geliştiren ve şu anda yaklaşık 600.000 kullanıcısı olan şirket, hem lobicilik yapan hem de üyelere sigorta ve destek gibi hizmetler sağlayan AARP’de geliştirilen bir platform olan Alcove’u satın aldı. genellikle emekliler ve yaşlı insanlardır.

Rendever bir B2B hizmeti olarak çalışır — bakım evleri ve diğer kuruluşlarla birlikte çalışarak bu kuruluşların yaşlı sakinleri için kullanılan özelleştirilmiş VR deneyimleri oluşturur — ancak Alcove daha çok tüketiciye yöneliktir ve şu anda AARP üyelerine bir hizmet olarak satılmaktadır. Kendisini “aile odaklı bir sanal gerçeklik uygulaması” olarak tanımlıyor. Meta (Oculus) Quest’te kullanılabilen uygulama, ailelerin “buluşabileceği” ve fotoğraflara bakabileceği, oyun oynayabileceği, film izleyebileceği veya sadece birlikte sohbet edebildiği sanal bir oturma odası olarak tasarlandı.

Anlaşmanın mali şartları açıklanmıyor ama anladığımız kadarıyla Rendever, Alcove için nakit ödüyor ve AARP, anlaşmanın bir parçası olarak Rendever’den hisse alıyor.

Rendever ve AARP yabancı değil. İkincisi, girişimin yatırımcılarından biridir (diğerleri arasında Mass Challenge ve Yurt Odası Fonu vardır; ayrıca Ulusal Yaşlanma Enstitüsü ve ABD Sağlık ve İnsani Hizmetler Bakanlığı’ndan hibe almıştır) ve başlangıçta AARP’den önce Alcove’u birlikte geliştirmişlerdi. şirket içinde geliştirmeye artık yatırım yapmak istemediğine karar verdi.

AARP AgeTech Collaborative’in Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Rick Robinson, “AARP olarak, Rendever’ın Alcove gibi böylesine etkili bir ürünün yeteneklerini satın alıp genişletmeye devam etmesinden heyecan duyuyoruz” dedi. “Sanal, sürükleyici deneyimlerin, özellikle sosyal olarak izole edilmiş kişiler için son derece olumlu sonuçlar gösterebileceğini biliyoruz ve Alcove’un Rendever’in liderliği altında daha da geniş kitlelere yardım etmeye devam edeceğini umuyoruz.” Kuruluşun teknolojiden uzaklaşmadığını, ancak gelecekte üçüncü taraflarla işbirliği içinde bunu sürdüreceğini söyledi.

Bu değişim – ve bu M&A parçası – her ikisi de teknolojide oynanan daha büyük bir trendin altını çiziyor. Ayı piyasası sadece yeni başlayanların şu anda para toplamakta zorluk çekmesine yol açmakla kalmadı, aynı zamanda kuruluşlar, bu projeler güçlü bir getiri veya hızlı bir karlılık yolu göstermiyorsa, teknoloji projeleri için bütçelerini dizginliyor (tamamen bitirmeseler bile). . Bu da, bu başlangıçlara ve bu projelere bu zor zamanlarda bir cankurtaran halatı vermenin bir yolu olarak daha fazla M&A faaliyetini teşvik ediyor.

Burada söz konusu varlığın yaşlılara odaklanmış olması da manidardır. Teknoloji artık birbirimizle nasıl etkileşim kurduğumuzun ayrılmaz bir parçası ve bu, COVID-19’un zirvesinde insanlar birbirinden daha fazla izole etmek zorunda kaldıkça ve seyahatler kısıtlandıkça her zamankinden daha fazla geçerli hale gelen bir şey. Çok fazla teknolojiye direnen çok sayıda yaşlı tüketici olmasına rağmen – cep telefonları olmayabilir veya bilgisayarlarındaki basit hataları çözemeyebilirler veya herhangi bir sosyal medya kullanmıyorlar – bu nüfus şu şekilde gelişiyor: dijital olarak daha anlayışlı tüketiciler yaşlanıyor.

Oylayın post

Göz Atabilirsiniz

Yorum yapın